Wspieramy bezdomniaki z lubelskiego schroniska dla zwierząt - Janowski Ośrodek Kultury

Za nami koncert charytatywny na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska w Lublinie. Koncert został zorganizowany  przez Agnieszką Wiechnik, założycielkę i prowadzącą zespół „Taka Sobie Orchestra” oraz Łukasza Kurzynę, prowadzącego Klub Tańca Towarzyskiego JUMP. Swoją cegiełkę do tego wydarzenia dołożył też Janowski Ośrodek Kultury. To było wielkie i dopracowane w szczegółach show, które odbyło się w minioną niedzielę w Sali widowiskowej JOK. Uzbieraliśmy mnóstwo karmy dla psów i kotów, ciepłe koce, zabawki, smaczki…Ludzi było bardzo dużo i nikt nie przyszedł z pustymi rękami. Wśród występujących zaprezentowali się: Taka Sobie Orchestra, Greg L Visiński, Zuzia Janik, Lena Tylus, Natalia Wawrzyńczyk, Oliwia Kołbuk, JUMP Janów Lubelski, Amelia Bakalarz,  Julia Kierepka,  Jarzębina, Justyna Rawska i formacja taneczna Las Locas.

Pośród obecnych i darczyńców zarazem znaleźli się: Posłowie na Sejm PR w osobach Marty Wcisło oraz Michała Moskala, Starosta Janowski Artur Pizoń oraz Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś. Nie zabrakło również Bożeny i Bernarda Kiedrowskich – Dyrekcji Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Po wszystkich występach Pani Bożena podziękowała za hojne dary. „Widać, że Janowiakom mocno leży na sercu dobro bezdomnych zwierząt i za to gorąco wam dziękuję” – mówiła.

Ale to nie był koniec wrażeń. Rodzice dzieci występujących na scenie przygotowali dla wszystkich poczęstunek godny królewskiego stołu. Były przekąski słone, słodkie i wytrawne. Były typowo polskie i z kuchni ormiańskiej czy japońskiej. Każdy znalazł coś dla siebie.

Organizatorzy koncertu już planują kolejną edycję wydarzenia, a JOK wspiera tę szlachetna inicjatywę i dziękuje za dotychczasowe dary na rzecz potrzebujących zwierząt.

 

Tekst; foto: Kamila Strykowska-Momot

Back to top