KINOLUB 2023 w Janowskim Ośrodku Kultury - Janowski Ośrodek Kultury

Zakończyły się  projekcje filmów w ramach 8. Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB w Janowskim Ośrodku Kultury. W ciągu trzech dni grupa dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat mogła bezpłatnie obejrzeć filmy krótko- i pełnometrażowe. Sala kinowa zgromadziła ponad 500 uczestników festiwalu.

Po zakończeniu festiwalu nadszedł czas na nagrodzenie najlepszych produkcji. Ceremonia wręczenia statuetek Festiwalu Kinolub odbyła się 16 czerwca w Rzeszowie.

Jury Młodzieżowe reprezentowane przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w składzie: Przemysław Flis, Jakub Jakubaszek, Adam Pudło i Daniel Wereski przyznało nagrodę główną dla francuskiego filmu pt. ”Nowy sąsiad” w reż. Vincenta Hazarda. Film porusza ważny problem społeczny, uczy dystansu do siebie i pokazuje, że osoba niewidoma może prowadzić normalne życie. Historia jest pełna humoru i zabawnych zwrotów akcji, a gra aktorska prezentuje wysoki poziom. Wszystko to sprawia, że film pozostaje na długo w pamięci i refleksjach widza.

Werdykt uczniów ZST odczytała Emilia Żuber, która była równocześnie członkiem Jury Filmów Pełnometrażowych – w tej kategorii zwyciężył film pt. „Świat Gai – Moja planeta”.

Organizatorami wydarzenia były Fundacja IKS, Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Festiwal dofinansowano ze środków Województwa Podkarpackiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Gminy Miasto Rzeszów. Patronami medialnym wydarzenia są: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, portal nowiny24 i CzasDzieci.pl.

Partnerem festiwalu w Janowie Lubelskim był Janowski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół Technicznych.

Dziękujemy za wspólne oglądanie i do zobaczenia za rok na kolejnej edycji Festiwalu KINOLUB!

Emilia Żuber

 

 

Back to top